O společnosti Design Schneiderová

Jmenuji se Ivana Schneiderová, od roku 2008 se věnuji interiérovému designu.

Prošla jsem cestu od vzdělávání v oboru –  originálního programu Aranžování v prostoru na Slovensku ve Zvolenu, přímo oborem interiérový design na SSUŠ Ostrava i alternativním pojetím z prostředí jiných kultur (Feng Šuej a další).

Praxe začala prvními projekty, souběžně prodejem italského a skandinávského nábytku na výstavách, později zodpovídáním dotazů v poradně designéra www.prozeny.cz od května 2011 do března 2012. Nejvíc zkušeností mi přineslo řešení velmi rozdílných projektů pro klienty a hledání originality každého z nich.

V současné době je mi osobně nejmilejší jednoduché, čisté řešení z kvalitních materiálů, využití přírodních materiálů a rostlin – odpovídá tak mé představě interiéru, který léčí a také nadčasovým interiérům budoucnosti. Pro mne je to bydlení, do kterého se lidé rádi vrací a dobře se v něm cítí.

Na celkovém konceptu pracuji většinou sama, dílčí věci z různých oblastí řeším někdy ve spolupráci s lidmi, kteří se na ně specializují. Ráda spolupracuji s lidmi, kteří mají rádi domy, rádi tvoří a mají rádi svoji práci a snad mezi ně i patřím..

Zabývám se návrhy interiérů, výsledkem práce jsou návrhy bytových i komerčních interiérů včetně 3D vizualizací s možností následné realizace. Mým působištěm je převážně Plzeň, Praha a západní Čechy.

Poskytuji i poradenství v oblasti interiérového designu a služby při přípravě nemovitosti k prodeji – Home stagingu. Rok jsem pracovala jako realitní makléřka a tento čas mi pomohl získat základní zkušenosti o prodeji nemovitostí, které při přípravě nemovitosti také zohledňuji.

Také máte rádi funkční živý interiér s příjemnou atmosférou?

Věříte, že byt či dům dokáže být lidem skutečným přítelem a pomůže vám zlepšit život?.

Budete prodávat dům nebo byt a dáváte přednost zkrácení doby prodeje a dobré ceně?

Pokud ano, ozvěte se, děkuji.